HİZMETLERİMİZ
BOYAHANEMİZ

Yalçın Boya'da boyahanemiz son teknoloji ekipmanlarla donatılmış ,dış ortamdan girişi 2 adet otomatik kapı ile tamamen ayrılmış ,tozdan arındırılmış 250 m2 lik bir tesistir.

1- Manuel Boyama Kabinleri

Firmamızda 3 adet yaş boya kabini bulunmakta olup bu kabinlerde su ve solvent bazlı üretimler yapılmaktadır.

Yüzey temizliği yapılan parçalar deiyonizer tabanca ile antistatik hale getirilir.Pozitif basınçlı kabinde tozsuz bir ortamda yaş boya tabancasından püskürtülen yaş boya parça üzerine yapışır. Parça üzerine gelmeyen boya partikülleri kabin önünde bulunan su perdesine takılır. Perdede tutunamayan boya partikülleri fan vasıtası ile yıkama nozullarında tutulur. Sistem yaş boyadaki solvent buharının ortamdan uzaklaştırılmasını sağlar. Kabinde kullanılan su bir pompa vasıtası ile devirdaim ettirilir.

Firmamız Manuel boyamada abs boyama,plastik boyama,abs plastik boyama,plastik üzerine su bazlı boyama , plastik üzerine solvent bazlı boyama , tampon baskı,plastik üzerine desen boyama alanlarında fason yaş boyama sektörünün lider firmalarından biri durumundadır.

2- Yatay Boyama Makinesi (Otomasyon)

Yatay Boyama Makinesi ; Pozitif Basınç Odası,parça cinsine göre adeti değiştirilebilen son teknoloji yaş boya tabancaları ve kurutma fırını ile beraber bir bütündür.

Yüzey temizlik işlemleri biten ürün konveyöre konulur burada deiyonizer bardan geçip elektrostatik hale geldikten sonra tamamen kapalı boyama kabininde son teknoloji boyama tabancaları tarafından 4 bir tarafı kusursuz bir şekilde boyanarak konveyörün devamında ki kurutma fırınına girer.Fırın içerisinde de konveyörle ilerleyen boyanmış malzeme çıktığında tamamen kurumuş ürün halindedir.

Firmamız robotla boyamada ;abs boyama,plastik boyama,abs plastik boyama,plastik üzerine su bazlı boyama , plastik üzerine solvent bazlı boyama , tampon baskı,plastik üzerine desen boyama alanlarında fason boyama sektörünün lider firmalarından biri durumundadır.