HAKKIMIZDA

Firmamız , 1972 senesinde uzun yıllar DYO boya firmasında araştırma-geliştirme görevinde bulunan Fahrettin YALÇIN tarafından Yalçın Ticaret ismiyle İstanbul-Topkapı'da faaliyet göstermeye başlamıştır. O yıllarda yalnızca Japonya'dan ithal edilebilen antişok boyasını Türkiye'de üretmeyi başaran firmamız o zamanın beyaz eşya devi Profilo ile uzun yıllar süren bir çalışma süreci gerçekleştirmiştir.Daha sonra sırasıyla Beko,Schaub Lorenz,Pako ve mobilya aksesuarları üzerine bulduğu yeniliklerle TEM ve Timpeks firmaları ile yıllar süren işbirlikleri gerçekleştirilmiştir.

90'lı yılların başında farklı bir sektöre girip Vitra banyo ve mutfak ekipmanları firmasına boyama yapmaya başlayan firmamız daha sonra yine alanında bir ilki gerçekleştirerek Plastik sandalyelere ahşap desen uygulamasını başlatıp Siesta-Işıldar ve Irak Plastik 'e 2 sene hizmet vermiştir.1996 senesinde şirket ünvanını değiştirerek Yalçın Boya Tekstil San.Tic.Ltd.Şti. olarak faaliyete devam etmiştir.

2000 senesinde kendi buluşu olan plastik üzerine desen uygulamasını dünya'da bir ilk olarak Vi-Ko elektrik'e anahtar ve çerçeve grubunda numune olarak çalışan Yalçın Boya çalışmaların çok ilgi görmesi üzerine Vi-Ko ile hala devam eden işbirliğine başlamış ve Vi-Ko elektriğin yan sanayisi olarak tüm boyalı ürünlerini üretmeye başlamıştır.

Değişen dünya ve şartlar ışığında firmamız şu an abs plastik boyama,plastik üzerine su bazlı boyama , plastik üzerine solvent bazlı boyama , tampon baskı,plastik üzerine desen boyama ,montaj ,paketleme alanlarında uzmanlaşmış olup.İçeride yürüttüğü kalite ve üretim sistemleri sayesinde müşterilerine en kaliteli ürünü en hızlı şekilde teslim etmeyi hedefleyerek , faaliyetine Türkiye'nin Pazar lideri ve yalnızca alanında değil tüm sektörler içinde Türkiye'nin sayılı firmalarından olan Vi-Ko Elektriğin yan sanayisi olarak İstanbul Sultanbeyli'de ki 2000 m2'lik tesisinde devam etmektedir.